شرکت انرژی بخار گستر تولید کننده انواع دیگ بخار

تاریخچه شرکت

شرکت انرژی بخار گستر با عنایت پروردگار در ابتدا با نام موسسه تولیدی صنعتی مصری آغاز به فعالیت کرده و در سال۱۳۶۳ به عنوان اولین تولید کننده در استان آذربایجان شرقیاقدام به ساخت انواع دیگ های بخار ، آبداغ ، آبگرم ،  روغن داغ و مخازن تحت فشار نموده و با کسب تجارب کاری و صنعتی در ادامه فعالیت خود و با توجه به نیاز صنعت خوراک دام و طیور برای اولین بار در کشور شروع به طراحی و ساخت انواع میکسرهای تولید پودرگوشت (دیگ پخت ضایعات) نمود تا کشور را از واردات این دستگاه بی نیاز نماید.

در سال ۱۳۸۵ با ثبت شرکت مهندسی انرژی بخار گستر شمالغرب با نام تجاری انرژی بخار گستر
و در ادامه با ثبت نام تجاری پهناب (Pahnab)  تلاش نموده است با پشت سر گذاشتن بیش از ۴۰ سال تجربه و تکیه بر دانش فنی و همچنین داشتن نیروی انسانی کارآمد و فرهنگ کاری قوی دورنمای بسیار روشنی برای مشتریان خود قرار داده و با رعایت اصول صحیح طراحی و مهندسی و با بهره گیری از استانداردهای بین المللیB.S 2790, B.S 4504, DIN 17175, DIN 17155, DIN 17100, ASME SEC 1-9  اقدام به طراحی انواع دیگهای فولادی نموده و کلیه محصولات خود را با پلاک استاندارد کنترل کیفی از شرکت بازرسی اداره استاندارد  ارائه می نماید.

اکنون این شرکت برای اولین بار در ایران اقدام به ساخت دیگهای بخار و آبداغ چهار پاس رپردار با راندمان حرارتی   بالای ۹۶% مدل s.ebg-max و H.ebg-max نموده است فلذا از لحاظ مصرف انرژی و ذخیره سازی آن در دستگاههای تولیدی این شرکت از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بهره گرفته شده است که راندمان حرارتی بالایی داشته و مصرف سوخت را بنا به ظرفیت بویلر به حداقل رسانده است. ضمناً کلیه محصولات تولیدی این شرکت با رعایت اصول صحیح فنی و مهندسی ، توسط مهندسین مجرب طراحی شده و به وسیله نقشه های تایید شده از شرکت بازرسی اداره استاندارد ، تولید و ساخت می گردند.

دامنه فعالیت های شرکت

طراحی انواع دیگ های بخار و دیگ های بخار و دیگ های آب گرم و مخازن تحت فشار با تایید شرکت های مجاز بازرسی تحت نظر اداره استاندارد.طراحی تجهیزات مورد نیاز موتور خانه ها اعم از موتور خانه های استخر و کارخانجات صنعتی و برج های مسکونی و تجاری دارای موتور خانه مرکزی ، بیمارستان ها و مراکز درمانی و اداراتساخت انواع مخازن تحت فشار ، انواع دیگ های بخار فایرتیوب، انواع دیگ های آبداغ و آبگرم، منابع کوئل دار، فیلتر های شنی، دستگاه های سخت گیر صنعتی و دیگ های پخت ضایعات کشتارگاهی، اتو کلاو های صنعتی جهت مصارف در صنایع بتنی، لاستیک و غیره، منابع استنلیس استیل مواد غذایی و دیگ های روغن داغ صنعتی.تامین انواع تجهیزات دیگ های بخار و موتورخانه های صنعتی اعم از پمپ های سرکولاتور و منابع و مخازن و شیر آلات مورد نیاز و سایر تجهیزات مرتبط.

مشخصات فنی کارخانه

کارخانه انرژی بخار گستر در فاصله ۶ کیلومتری شهر تبریز واقع شده است که با تکیه بر دانش فنی و تجربه کاری ۳۵ ساله اقدام به تجهیز کارخانه بالغ بر ۱۰۰۰ مترمربع جهت تولید دیگ های بخار و مخازن تحت فشار نموده است. این مجموعه از سیستم مدیریت تولیدی محصول موقعیت ثابت بهره گرفته است.

تجهیزات موجود در کارخانه می توان به دستگاه های:

دستگاه جوشکاری MIGدستگاه جوشکاری زیر پودریدستگاه نورد تا عرض ۳ متر و ضخامت ۲۵ میلی متردستگاه جرثقیل ثقفی ۲۰ تن تجهیزات تست هیدرواستاتیک ماشین افزار مته رادیال ماشین تراش با بستر ۲ مترتجهیزات بازرسی جوش تجهیزات تست گرم دیگ های بخار

و سایر امکانات موجود در کارخانه امکان ساخت مخازن و بویلر با ظرفیت های بالا و فشار های کاری بالا را فراهم آورده است.

نیروی انسانی شرکت

شرکت انرژی بخار گستر جهت طراحی و ساخت محصولات خود از نیروی انسانی متخصص و متعهد بهره برده است. واحد طراحی این شرکت متشکل از مهندسین مکانیک و برق اقدام به طراحی محصولات می نمایند و بعد از ارزیابی نقشه های فنی توسط مراجع ذیصلاح و تایید آن ها فرایند ساخت محصول طبق برنامه و زمانبندی مشخص انجام می گیرد. واحد ساخت و مونتاژ اعم از پرسنل قسمت جوشکاری که دارای گواهینامه بین المللی جوشکاری می باشند. پرسنل ایستگاه سنگ زنی که دارای تخصص لازم در عملیات سنگ زنی جوش ورق های شل و شبکه های کوره می باشند. پرسنل ایستگاه مونتاژ که کار مونتاژکاری قطعات دستگاه ها را طبق نقشه های اجرائی به عهده دارند. پرسنل بخش رنگ و کاور کشی که انجام امور نهایی و تست نهایی دستگاه ها را بر عهده دارند و در نهایت پرسنل کنترل کیفی که وظائف کنترل کیفیت قطعات و تمامی محصولات را به عهده دارند

انواع مخازن تحت فشار

ساخت انواع مخازن تحت فشار، انواع دیگ های بخار فایرتیوب، انواع دیگ های آبداغ و آبگرم، منابع کوئل دار، فیلتر های شنی، دستگاه های سخت گیر صنعتی و دیگ های پخت ضایعات کشتارگاهی

تجهیزات مورد نیاز موتور خانه ها

طراحی تجهیزات مورد نیاز موتور خانه ها اعم از موتور خانه های استخر و کارخانجات صنعتی و برج های مسکونی و تجاری دارای موتور خانه مرکزی، بیمارستان ها و مراکز درمانی و ادارات

تجهیزات موتورخانه های صنعتی

تامین انواع تجهیزات دیگ های بخار و موتورخانه های صنعتی اعم از پمپ های سرکولاتور و منابع و مخازن و شیر آلات مورد نیاز و سایر تجهیزات مرتبط.

خدمات پس از فروش
تمامی دیگ های بخار، آب داغ ، آب گرم و روغن داغ انرژی بخار گستر به مدت 24 ماه دارای ضمانت بدنه (قطعات الکتریکی شامل ضمانت نمی باشند) می باشند، و به مدت 30 سال شامل خدمات پس از فروش این مجموعه می باشند.
تمامی میکسرهای صنعتی و دیگ های پخت پودر گوشت انرژی بخارگستر دارای 18 ماه ضمانت بدنه(قطعات الکتریکی شامل ضمانت نمی باشند) و 25 سال خدمات پس از فروش این مجموعه می باشند

نمونه کارها

پروژه های انجام شده

 • دیگ بخار شرکت قارچ صحرا در قم نصب و راه اندازی توسط کارشناسان شرکت انجام گرفت و تحویل گردید.
 • دستگاه دیگ پخت تبدیل ضایعات کشتارگاه صنعتی طیور مرودشت شیراز
 • دستگاه دیگ پخت تبدیل ضایعات ۷۰۰۰ لیتری کشتارگاه صنعتی طیور ملایر
 • دستگاه دیگ پخت تبدیل ضایعات ۵۰۰۰ لیتر کشتارگاه صنعتی دامی تبریز
 • دستگاه بویلر ۶۰۰۰ کیلوگرم بر ساعت شرکت بردار شیب تبریز
 • دستگاه های بویلر و اتوکلاو فراورده های لاستیکی شرکت دوام سهند آذران
 • دستگاه بویلر سیار (Mobile boiler) شرکت آذردوام یول تبریز که برای اولین بار در شمالغرب کشور توسط این شرکت ساخت گردید.
 • دستگاه های بویلر روغن داغ ۲۰۰۰۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت و بویلر بخار ۲۰۰۰کیلوگرم بر ساعت شرکت آذر سهند برای تولید بلوک های بتنی.
 • دیگ بخار شرکت پوشاک لاکرا
 • بویلر شرکت ممتاز لبن نگین (سوتچیلر) تبریز
 • دستگاه بویلر ۱۵۰۰۰ کیلوگرم بر ساعت شرکت صنعتی thermo stone بصره عراق که پروژه ای منحصر به فرد و برای اولین بار در شمالغرب کشور جهت استفاده در تولید بتن های AAC در آن شهر توسط پرسنل شرکت راه اندازی و تولید گردید.
 • دستگاه بویلر روغن داغ شرکت کفش همگام به ظرفیت ۱۰۰۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت.
 • دستگاه بویلر روغن داغ شرکت بردار شیب به ظرفیت ۲۰۰۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت.
 • دستگاه دیگ آب گرم شرکت گاز استان آذربایجان شرقی.
 • دستگاه دیگ بخار شرکت بتن سبک کیمیاگران شهر مهاباد.
 • دستگاه دیگ آب گرم و منبع کوئل دار شرکت آذر بنا حائل جهت تولید بلوک های سبک گازی.
 • دستگاه دیگ بخار شرکت عرقیات صنعتی
 • دستگاه بویلر ۵۰۰۰ کیلوگرم بر ساعت شرکت صنایع غذایی طعم سازان ارکید تهران.
 • دستگاه بویلر ۱۰۰۰کیلوگرم بر ساعت جهت احیا زباله های بیمارستانی در بیمارستان شهید مدنی تبریز.
 • دستگاه بویلر ضد عفونی تجهیزات اتاق عمل بیمارستان ارتش کرمان.
 • بویلر کارخانه خوراک دام و طیور پورکند چابهار
 • دیگ روغن داغ شرکت فولاد مهر سهند
 • دستگاه بویلر پروژه تولید خمیر دندان شرکت بهداشتی دکتر عبیدی.
 • دستگاه اتوکلاو شرکت دوام سهند آذران